Navigace
Obsah
Vítejte na webových stránkách ZŠ a MŠ, Podhorní Újezd a Vojice, okres Jičín
Aktuální info:
Nový web zde.
Tvoříme...
Chystáme pro Vás překvapení, až se bude rozsvěcet stromek u školy!
Pro více obrázků klikněte na foto.
Dýně 2015
Přijďte, bude to skvělé! Akce se bude konat za každého počasí /ve skále je kryté sezení/ a je pro všechny.
S Turistickým kroužkem do Šárovcovy Lhoty
5. 10. 2015 jsme se vypravili s Turistickým kroužkem přes les do Šárovcovy Lhoty. Cesta byla dlouhá, ale zvládli ji všichni. Nesměla chybět pauza na parádní odpolední svačinku, bez které na výlety samozřejmě nechodíme :) Ve Lhotě jsme se pokoušeli rozluštit souřadnice k nalezení "kešky" / http://www.geocaching.com /, což se nám podařilo, ale čas byl neúprosný, vlak nečeká, a tak jsme nestihli na finálních souřadnicích poklad odlovit. Zpět jsme se tedy vraceli přes Ostroměř vlakem.
Pro více obrázků klikněte na foto.
Indiáni ve skále
7. - 8. 9. 2015 se ve skále v Podhorním Újezdě usídlili indiáni. Za pomoci rodičů si vytvořili lucerny, které využili při noční hře a procházce tmou. Dále, už bez rodičů, vyslechli indiánskou pohádku, uvařili polévku v kotlíku a čaj z bylin, vytvořili indiánský šperk, tematicky se namaskovali, navštívili místní lom. Zkrátka povedené nocování u obory daňků :)
Pro více obrázků klikněte na foto.
Bramboriáda
7. 9. 2015 byla pro děti z mateřské školy a žáky základní školy připravena Bramboriáda. V hlavní roli brambory/ erteple/ zemáky/ krumple. Dá se s nimi hezky hrát - třeba takový slalom s palicí je skvělá zábava. Vyrobili jsme i různé bramborové tvory, hledali různě barevně označené brambůrky a mnohé další,.. Pochopitelně byl dnešnímu dni přizpůsoben i jídelníček školní jídelny. Podávala se bramborová polévka, bramborové šišky s mákem a bramborové pusinky!
Pro více obrázků klikněte na foto.
Na vlnách pod plachtami
4. 9. 2015 jsme si zajeli na výlet do Hradce Králové. Měli jsme naplánovanou interaktivní výstavu ve Východočeském muzeu HK - Na vlnách pod plachtami a také plavbu parníkem po Labi. Celé tematické dopoledne se výborně vydařilo.
Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek.
Zahájení školního roku 2015/2016
1. 9. 2015 jsme se po prázdninách opět sešli v naší vojické škole a zahájili nový školní rok. Přivítali jsme sedm nových prvňáčků. Společně s nimi přišli i rodiče a starosta obce.
Více fotografií zobrazíte kliknutím na obrázek.